نیوداکت

از دیگر محصولات شرکت مهراس کویر لوله های UPVC برقی نسوز با نام تجاری نیوداکت با کد طبقه‌بندی 3331 مطابقِ استاندارد ملی 21-11215 می باشد. مهمترین مزیت این نسل از لوله ها همانند دیگر لوله های برقی این شرکت قابلیت خم پذیری بدون حرارت می باشد. این لوله ها به صورت خم سرد و به وسیله فنرهای مخصوص این شرکت، در زاویای موردنظر به راحتی شکل گرفته و قابل استفاده است. با توجه به این مزیت، استفاده از هرگونه اتصالات حذف و پروژه بی نیاز از اتصالات اجرا می گردد.

برخی ویژگی های شاخص لوله های نیوداکت

با توجه به نوع فرمولاسیون و فرایند تولید شرکت مهراس کویر مهمترین قابلیت و مزیت های لوله های نیوداکت به شرح ذیل می باشد.

  • قابلیت خم پذیری بدون نیاز به حرارت: این لوله ها به صورت سرد و با استفاده از فنر های مخصوص که توسط شرکت مهراس کویر طراحی و تهیه شده در هر زاویه ای که مورد نیاز باشد به  راحتی شکل گرفته و مورد استفاده قرار می گیرند با استفاده از این مزیت استفاده از اتصالات در ساختمان حذف می‌گردد.

  • مقاومت در برابر خوردگی: با توجه به جنس لوله و نوع مواد اولیه به کار رفته در تولید آن در برابر خوردگی در مواجهه با مواد شیمیایی و اسید و باز کاملاً مقاوم است.

  • عدم گسترش شعله: در برابر گسترش شعله کاملا مقاوم بوده و به محض قطع شدن شعله خارجی  به خودی خود خاموش می شود.

  • قیمت مناسب: با توجه به اینکه این محصول دارای کد طبقه بندی متوسط 3331 می‌باشد از قیمت مناسبتری نیز برخوردار است.

  • عایق الکتریسیته: کاربرد این لوله ها در صنعت برق ساختمان می‌باشد از این‌رو در برابر عبور جریان الکتریکی کاملا مقاوم بوده و عایق الکتریسیته اند.

  • قابلیت تولید در رنگ های مختلف 

  • ظاهر زیبا، سطح داخلی بسیار صاف و صیقلی

  • سبکی وزن، نصب سریع و حمل و نقل آسان

مرحله اول

ابتدا فنر را بایستی به داخل لوله و در جایی که خم مورد نظر باید انجام شود، هدایت کرد.

مرحله دوم

لوله را به آهستگی و با فشاری یکنواخت به گونه ای خم کرده که بافت فوقانی لوله کاملا باز شده و دو طرف لوله به هم رسیده باشد. تذکر: در ناحیه ای که بافت لوله باز می شود هیچ گونه تغییری از لحاظ سایز رخ نمی دهد.

مرحله سوم

خم لوله را در جهت عکس خم اولیه در زاویه مورد نظر بازگردانید. تذکر: خم به گونه ای آهسته برگشت کرده تا هیچ گونه چروکیدگی در نقطه خم دیده نشود.

مرحله چهارم

فنر را از لوله خارج کرده و خم مورد نظر آماده است.