لوله و اتصالات U-PVC برقی نسوز مهراس کویر

لوله UPVC

یکی از تولیدات و برتری های شرکت مهراس کویر، لوله و اتصالات U-PVC برقی نسوز مطابق با استاندارد ملی 11215-21 و کد طبقه بندی 4441 (بالاترین فشار میکانیکی) بوده که در صنعت برق کاربرد فراوان دارد. این نسل از لوله ها با داشتن قابلیت ها و مزیتهای فراوان، از سایر لوله های تولیدی در کشور متمایز گشته و انتخاب جدیدی را در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است و به عنوان بزرگترین تولید کننده لوله های نسوز در شرق کشور مطرح گردیده است. مهمترین مزیت این نسل از لوله ها بعنوان تنها نمونه موجود در کشور قابلیت خم پذیری بدون حرارت می باشد. این لوله ها بصورت سرد و بوسیله فنرهای مخصوص که توسط این شرکت طراحی و تهیه گردیده، در هر زاویه ای که مورد نیاز باشد به راحتی شکل گرفته و مورد استفاده قرار می گیرد . با استفاده از این مزیت، استفاده از هرگونه اتصالات حذف گردیده و پروژه بدون استفاده از اتصالات اجرا می گردد. این لوله ها با استحکام و مقاومت مکانیکی بالایی که دارند می توانند تحمل زیادی را در برابر فشارهای محیطی و ضربه های اطراف از خود نشان دهند و هنگام استفاده در مکان های خاص از قبیل اجرا در کف پروژه های ساختمانی که احتمال شکستگی لوله وجود داشته بسیار مناسب بوده به همین دلیل جهت محافظت از لوله نیازی به ماهیچه کشی بتنی نخواهد داشت و صرفه جویی اقتصادی را برای مجری به همراه خواهد داشت. اجرا در محیط های باز با تلرانس های متفاوت دما هیچگونه تاثیری بر کیفیت لوله نداشته و ماهیت آن در دراز مدت حفظ می گردد. استفاده از این نوع لوله ها ضایعات حین اجرا را کاهش داده و متعاقبا سرعت اجرا را بالا می برد. مزیت دیگر این لوله ها نسوز بودن آنها می باشد که در صورت بروز حریق به سختی مشتعل شده و به محض دور شدن منبع گرما، سوختن آن متوقف می شود.

از آنجا که در پروژه های بیمارستانی و آزمایشگاهی نیاز به لوله هایی باکیفیت بالاتر نسبت به دیگر پروژه ها دیده می شود، این شرکت را برآن داشته تا به دنبال جایگزینی مناسب برای لوله های فولادی باشد تا در عین حالی که مزایای کیفی و فنی لوله های فولادی را داشته، باعث سهولت درانجام کار و از نظر اقتصادی صرفه جویی قابل توجهی را برای مصرف کنندگان به همراه داشته باشد و امروز این محصول در سراسر ایران با نام لوله های برقی نسوز مهراس کویر شناخته می شود.

 •    افزایش سرعت در اجرا به دلیل خم پذیری بسیار آسان

 •    ضریب اصطحکاک پایین (سهولت در عبور انواع کابل و سیم)

 •    مقاومت مکانیکی بالا (استحکام و مقاومت بالا در مقابل ضربه)

 •    قابلیت خم پذیری سرد (استفاده بدون نیاز به هرگونه اتصالات جانبی)

 •    صرفه جویی مالی و حذف هزینه های جانبی کشیدن ماهیچه و محافظ روی لوله ها

 •    مقاوم در برابر خوردگی (مقاومت بالا در صورت مواجهه با اسیدها، بازها و باکتری ها)

 •    مقاوم در برابر آتش (خاصیت نسوز بودن و جلوگیری از گسترش شعله و انتشار حرارت)

 •    مقاومت در برابر اشعه خورشید، عدم تغییر رنگ و امکان استفاده به صورت روکار (Expose)

 •    طول عمر و دوام زیاد

 •    عایق الکتریکی و حرارتی

 •    وزن سبک و نصب آسان

 •    مقاوم در برابر سرما و انجماد

 •    جایگزینی مناسب برای لوله های فولادی

مرحله اول

ابتدا فنر را بایستی به داخل لوله و در جایی که خم مورد نظر باید انجام شود، هدایت کرد.

مرحله دوم

لوله را به آهستگی و با فشاری یکنواخت به گونه ای خم کرده که بافت فوقانی لوله کاملا باز شده و دو طرف لوله به هم رسیده باشد. تذکر: در ناحیه ای که بافت لوله باز می شود هیچ گونه تغییری از لحاظ سایز رخ نمی دهد.

مرحله سوم

خم لوله را در جهت عکس خم اولیه در زاویه مورد نظر بازگردانید. تذکر: خم به گونه ای آهسته برگشت کرده تا هیچ گونه چروکیدگی در نقطه خم دیده نشود.

مرحله چهارم

فنر را از لوله خارج کرده و خم مورد نظر آماده است.