بازدید ویژه نماینده مجلس به مناسبت روز جهانی کار و کارگر از شرکت مهراس کویر

در آستانه روز جهانی کار وکارگر نماینده منتخب مردم شریف شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به همراه مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی از واحد تولیدی مهراس کویر در شهرک صنعتی بیرجند بازدید و روز کارگر را به کارگران این واحد تولیدی تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهراس کویر، حسین خسروی، روز گذشته ۹ اردیبهشت در بازدید از مجموعه تولیدی مهراس کویر ضمن خداقوت به پرسنل جوان و سخت کوش این واحد تولیدی، گفت: بر اساس روایتی پیامبر(ص) دست کارگر را می‌بوسد و این نشان عظمت جایگاه کارگران است.
نماینده منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه انسانی یکی از عوامل مهم در تولید است، بیان کرد: کارگران در خط مقدم تولید هستند و به عنوان سربازان جنگ اقتصادی با همه توان تلاش می‌کنند و نیازمند حمایت واقعی هستند.
وی افزود: مطالبات و خواسته‌های این قشر باید در دستور کار جدی مسئولین قرار گیرد چراکه برای جهش در عرصه توليد و ايجاد اشتغال پايدار نیازمند حمایت از جامعه کارگری و کارفرمایی هستیم.

وی با بیان اینکه هدف از بازدید واحدهای تولیدی و گفتگو با تولیدکنندگان، شنیدن مشکلات و راهکار‌های آنان برای حل معضلات تولید است، تصریح کرد: راهکارها و خلأهای قانونی باید مشخص شده و موانع هم توسط مجلس و هم دولت بررسی شوند و مشکلات از سر راه واحدهای تولیدی برداشته شود.
خسروی با اشاره به اهمیت تولید و اشتغال در کشور افزود: برای رونق بخشیدن به اقتصاد یک کشور، وظیفه دولت و مسئولان کشور حمایت از تولید کنندگان و فراهم کردن زمینه های تولید و اشتغال برای سرمایه است که این موضوع چندان به چشم نمی‌آید.

در ادامه بازدید از بخش های مختلف شرکت دانش بنیان مهراس کویر، مدیر عامل این شرکت با بیان این موضوع که رفع موانع تولید ملی، توجه به مطالبات قشر کارگری و توسعه فرهنگ کارآفرینی به منظور تحقق جهش تولید امری ضروی است، خاطرنشان کرد دستیابی به اهداف سال 99 نیازمند توجه ویژه و برنامه مدون جهت همکاری و حمایت از واحد های تولیدی استان می‌باشد.

همچنین در جریان این بازدید، جناب آقای مهندس پارسا، مدیرعامل شرکت شهرک‌های خراسان جنوبی به بیان دیدگاه و مشکلات سد راه شرکت های فعال و تولیدکنندگان استان به ویژه فعالین در شهرک صنعتی بیرجند پرداختند.

نماینده منتخب مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف با اشاره به اهمیت بازاریابی و فروش محصولات داخلی گفت:حمایت از تولید داخلی با خرید محصولات بومی و داخلی اقدامی است که مسئولان استانی و شهروندان می‌توانند برای رونق بخشیدن به اقتصاد داخلی انجام دهند و این حرکت امروزه با عنوان “جهش تولید ” مطرح می‌شود.
خسروی یادآور شد: برای عملیاتی کردن شعار جهش تولید باید با تکیه بر توان سرمایه گذاران، جوانان، متخصصان داخلی به سمتی حرکت کنیم که نیازهای وارداتی و به ویژه نیاز به واردات کالاهای اساسی را در داخل کشور تولید کنیم.

 

اشتراك گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *