درباره کارخانه مهراس کویر

تاریخچه و سوابق کارخانه مهراس کویر

شرکت تولید لوله و پروفیلهای PVC مهراس کویر در سال ۱۳۸۶ تاسیس گردید. این شرکت در سال ۱۳۸۷ و در زمینی به مساحت 4545 متر مربع با ظرفیت تولید سالانه ۷۰۰ تن محصول و در ۳ شیفت کاری با اشتغال زایی ۸ نفر به طور مستقیم به بهره برداری رسید. شرکت مهراس کویر در سال ۱۳۸۸ با افزایش خطوط تولید و بکارگیری نیروهای متخصص، ظرفیت تولید خود را دوچندان کرد و ظرفیت تولید سالانه به ۱۴۰۰ تن افزایش یافت. در همین راستا محصولات جدیدی نیز به سبد کالای مجموعه افزوده شد که مورد توجه و استقبال بازار هدف واقع گردید. همچنین در سال ۱۳۸۹ با افزایش ماشین آلات و گسترش خطوط تولید، ظرفیت تولید را از ۱۴۰۰ تن به ۲۱۰۰ تن افزایش و در سال ۱۳۹۱ نیز این ظرفیت به ۳۵۰۰ تن در سال افزایش پیدا کرد. این واحد در سال 1392 در راستای اجرای طرح های توسعه خود واحد صنعتی همجوار مجموعه را از طریق تشریفات مزایده خریداری و محل کارخانه را به بیش از ۲ برابر افزایش داد که این روند گسترش مساحت در سال 1393 نیز با خرید زمین همجوار ادامه داشت که این امر در پایان سال منجر به گسترش اراضی مجموعه به 14000 متر مربع با ۳۰۰۰ متر مربع زیربنا گردید. همچنین با آغاز سال ۱۳۹۴ این شرکت با خرید ماشین آلات جدید ظرفیت تولید خود را به 4200 تن در سال افزایش و توانست گام موثر دیگری در راستای تحقق اهداف خود بردارد.

حضور کارخانه مهراس کویر در نمایشگاه صنعت ساختمان

شرکت مهراس کویر با هدف تولید محصولات UPVC با کیفیت منحصربه فرد تاسیس گردید و در راستای اصل مشتری مداری و رعایت حقوق مصرف کنندگان موفق به اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد ملی ایران و همچنین استاندارد های تشویقی و کارخانه ای متعدد برای محصولات خود گردید. شرکت مهراس کویر مفتخر به کسب گواهینامه های مختلف بین المللی در عرصه کیفیت و تولید از سوی شرکت های معتبر اروپایی می باشد. این شرکت در حال حاضر تولید انواع لوله های UPVC مورد مصرف در صنعت ساختمان و طیور را در برنامه های تولید خود قرارداده و با تولید محصولات با کیفیت در سطح کشور و توزیع در پروژه های معتبر ملی و اشتغال زایی بیش از 70 نفر به طور مستقیم و همچنین 200 نفر به طور غیر مستقیم متشکل از شایسته ترین نیروهای جوان، متخصص و مستعد، مفتخر به خدمت رسانی در شرق کشور بوده و طی این سالها مهراس کویر به برندی ملی و معتبر مبدل گردیده است. این واحد در شرایط سخت اقتصادی خصوصاً در سال های اخیر نه تنها افولی نداشته بلکه با اتکاء به عنایت پروردگار، دعای خیر بزرگان و همت و تلاش جوانانی بی ادعا هر ساله با قدرت بیشتر در راستای تحقق اهداف خود گام برداشته است. شرکت مهراس کویر مطابق برنامه زمان بندی شده و ضمن ساعت ها کار علمی و تجربی، همواره تشنه حرکت رو به جلو و تولید محصولات جدید همگام با تکنولوژی روز دنیا می باشد که به لطف پروردگار تا کنون موفق به کسب عناوین و افتخارات بین المللی، ملی و استانی مختلف گردیده است و حاصل همدلی و تلاش های ما در شرکت مهراس کویر محصولات با کیفیت جهانی تحت نام برند ملی مهراس گردیده است.

خط مشی شرکت مهراس کویر

ماموریت: تولید در تراز جهانی با توسعه قابلیت های انسانی برای ارتقای زندگی انسان ها

ارزش ها در شرکت مهراس کویر

null

احترام به انسان ها، ارزش ها و حقوق آنها

null

رعایت اخلاق حرفه ای و پایبندی به تعهدات

null

تاکید بر ایمنی، سلامت و حفظ محیط زیست

null

تاکید بر ارائه کیفیت مطلوب

null

توسعه فرهنگ خلاقیت، ابتکار و نوآوری

null

استمرار بهسازی و توسعه فنی و مدیریتی

null

رابطه برد - برد - برد

خط مشی کیفیت شرکت مهراس کویر

شرکت مهراس کویر در راستای تحقق ماموریت و چشم انداز و اهداف خود، با رعایت ارزش ها و براساس الزامات قراردادی و توجه به قوانین،مقررات و استانداردهای ملی و بین المللی، با مشارکت کلیه همکاران،متعهد به انجام موارد زیر است.

پایش و بهبود مستمر کیفیت

فراهم آوردن و تخصیص بهینه منابع به منظور اجرای اثر بخش فرآیندها

درک برآورده سازی نیاز ها و انتظارات ذی نفعان مبتنی بر منافع متقابل

بهبود مستمر کارایی و اثر بخشی فرآیند ها براساس نتایج ممیزی و ارزیابی، پایش و اندازه گیری شاخص ها و بازخوردهای مدیریت بهبود در سازمان

افزایش آگاهی، توانمند سازی و توسعه کارکنان و جلب مشارکت آن ها در توسعه و استمرار اثربخش سیستم های مدیریتی و انتقال دانش و تجربه ها

واحد تحقیق و توسعه شرکت مهراس کویر

واحدهای تحقیق و توسعه در کارخانجات هسته اولیه فعالیت های تحقیقاتی در بخش صنعت هستند، عملکرد این واحدها نتیجه همکاری نظام مند مجموعه ای از زیر سیستم های اصلی است که در کنار یکدیگر وظایف مورد انتظار از واحد تحقیق و توسعه را عملی می سازند. از جمله فعالیت های واحدR&D در شرکت مهراس کویر در زمینه های زیر می باشد:

      مطالعه و بررسی کیفیت مواد اولیه و ارتقای کیفیت محصول

     طراحی محصولات جدید و نیازسنجی مشتریان در راستای برآورده ساختن نیاز مشتری

      ارتقاء سطح آگاهی مشتریان از محصولات تولیدی و رعایت حقوق مصرف کنندگان

      کسب دانش فنی و ارتقاء سطح تکنولوژی خطوط تولید

      ارتقاء دانش کارکنان

      بهینه سازی فرآیند ها

      انتقال و جذب فناوری های بالقوه